Bir Erkeğin Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım?

Birinden hoşlanmaya mı başladınız? Onun da size karşı boş olup olmadığını öğrenmek mi istiyorsunuz?

Hoşlandığınız kişinin sizinle aynı duyguları hissedip hissetmediğini onun hareketlerini ve davranışlarını gözlemleyerek anlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Eğer işaretleri takip edebilirseniz, sizden hoşlanıp hoşlanmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Her kızın vakti zamanında aklından geçen bu soru bazen kalp kırıklıklarına yol açmış olsa da bunları artık unutun. Çünkü aşkınızın platonik olup olmadığını anlamanın püf noktalarını sizler için derleyip, düzenledik.

Bundan sonra hoşlandığınız erkeğin sizinle ilgili düşüncelerini daha o söylemeden bileceksiniz. Böylece kalbinizin kırılmasını engelleyeceksiniz.

GÖZLER

Boşuna dememişler gözler kalbin aynasıdır diye. Göz kontağı kurmak önemli bir ilişki başlama sinyali olarak kabul edilmiş olsa da göz kontağının uzun tutulup tutulmaması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer gözlerini sizden alamıyorsa, gözlerinin içi gülüyorsa veya size bakarken ufaktan birde gülümsemişse hayırlı olsun bu iş oldu demektir. Bakışlardan yakaladığınız hiçbir ipucu sizi yanlışa götürmeyecektir elbette siz ipuçlarını doğru anlarsanız…

Bakışların durumu elbette kişiye göre değişkenlik kazansa da geneli için konuşmanın bir mahsuru yok. Bazı durumlarda size çekingen bakışlar atmışsa bunları da yabana atmamak gerekir. Özellikle her ona baktığınızda onun da size baktığını fark ediyorsanız veya ufak bir boşlukta ona doğru baktığınızda göz göze geliyorsanız bu onun size karşı boş olmadığı anlamına gelir.

BEDEN DİLİ

Hemen her konuda önemli bir kıstas olan beden dili eğer konu aşk ve ilişkiyse daha da dikkat edilmesi gereken bir husus haline gelmektedir. Özellikle erkekler hoşlandıkları kızlarla konuşurken beden dilleriyle farkında olmadan pek çok ipucunu da karşı tarafa verirler. Bunlardan birkaçını özetlemek gerekirse;

Konuşurken hata yapmamak adına kelimeleri doğru ve özenli seçmeye çalışması önemli bir işaret olsa gerek. İlgi duyduğu kadına gösterdiği değeri anlamanın en güzel yollarından biri konuşma esnasında dikkat edip gözlem yapmaktır. Tabi çaktırmamak kaydıyla…

Jest ve mimikler beden dilinin olmazsa olmazıdır. Onlarsız bir beden dili düşünülemez. Eğer sizinleyken yüzündeki tebessüme ve gülümsemeye mani olamıyorsa güzel şeyler çokta uzakta değil, kara göründü bile. 🙂

Konuşurken size doğru eğilerek dinliyorsa söylediklerinizi önemsediğini düşünebiliriz.

İlk buluşmada parmaklarıyla oynuyor veya ayaklarını sallamaktan kendini alamıyorsa heyecanlı ve stresli olduğunu anlayabiliriz. Bu da sizi önemsediği ve hoşlandığı anlamına gelebilecek ufak ipuçlarından biridir.

HEDİYELER

Kim hoşlanmadığı veya önemsemediği birine hediye alır ki? Sizde bizim gibi düşünüyor ve umulmadık bir zamanda bir erkekten hediye aldıysanız, bu hediyenin anlamı hiç de sandığınız gibi basit olmayabilir. Özellikle erkekler için hediye almak, düşünmek, buna vakit ayırmak sanıldığı kadar basit değildir. Bu nedenle eğer size hediye almışsa bu, sizi düşündüğü, kıymet verdiği ve zaman ayırdığı anlamına gelir.

İLTİFAT EDİYORSA

Erkeklerin pek çoğu kadınların kalbine giden yolu bilir. Bu yollardan biri de kuşkusuz onlara güzel söylemek yani iltifat etmektir. Güzel sözler hangi kalbi kazanmaya yetmez ki…

BAHANELER ARIYORSA

Kuşkusuz bu bahaneler size ulaşmak, sizinle daha fazla zaman geçirmek için aranan bahanelerdir. Eğer sizinle konuşmak için gerekli gereksiz sorularla karşınıza geliyor ya da sizi arıyorsa size ulaşmanın türlü bahanesini arıyor demektir.

İstisnalar kaideyi bozmaz elbette. Fakat erkeklerin pek çoğu telefonda uzun uzadıya konuşmayı sevmez. Eğer sizinle telefonda uzun konuşmaktan keyif alıyor ve konuşmayı devam ettirmekten yana davranıyorsa, size attığı mesajların ardı arkası kesilmiyorsa hoşlanmanın da ötesine geçmiş diyebiliriz.

onu-elde-et-inceleBir erkeğin benden hoşlandığını nasıl anlarım sorusuna daha detaylı yanıtlar bulabileceğiniz bir kitap tavsiyesinde bulunabilirim. Onu Elde Et Kitabını okuyarak bu konuda daha önce hiçbir yerde karşılaşmadığın bilgileri öğrenme fırsatını yakalayabilirsin.

Kitabı İncelemek İçin Tıkla