Çekici Bir Erkek Nasıl Olur?

Bu yazıda çekici bir erkek olmak için neler yapılmalı sorusunu sosyal değer kavramı üzerinden hareketle anlatacak ve 7 maddede cevaplamaya çalışacağım. Bir durumdan örnek vererek başlayalım.

Varsayalım ki bir kadının telefon numarasını almak için uğraşıyorsun ve kadın da numarasını vermek istemiyor veya verse bile aradığın zaman telefonu açmıyor. Açsa bile seninle buluşmak istemiyor. Böyle olmasının nedeni ne biliyor musun?

Sosyal Değer

Eğer ilgilendiğin kadının gözünde sosyal değerin yoksa onun bu tür davranışlarda bulunmasının ihtimali çok yüksektir. Sosyal değerin yok ise kız seninle beraber olmak istemeyecektir.

Kadınların çoğu ilişki içerisinde olduğu erkek ile güçlü bir bağ kurmak isterler. Dolayısıyla erkekler bir an önce bağ kurmak için elinden geleni yaparlar.

Hoşlandığı kadınla tanışmaya giderler ve çok geçmeden bağ kurmaya çalışırlar. Bir şeyler istedikleri gibi gitmeyince de neyin yanlış olduğunu bulmaya çalışırlar. Yanlış çok açıktadır aslında. Zamanı gelmeden bağ kurmak…

Bağ kurmak ilişkinin seyrini direkt etkileyen ve işi kolaylaştıran bir şey evet ama bunu kızla ilk tanışma anında yapmaya çalışmak ters tepebilir. Çünkü karşındaki kızın gözünde sosyal değerin yok. Kızın sana kendini derin bir şekilde açmaya düşünmesi için yeterince vakit geçirmediniz. Şimdilik o kadar değer değilsin.

Bir kızın karşısındaki erkeğe açılabilmesi için tarafların sosyal değerleri eşit olmalıdır ya da erkeğin sosyal değeri daha yüksek olmalıdır.

Çekici bir erkeği sıradan erkeklerden farklı kılan en büyük farklardan biri sosyal değerdir. Sosyal değeri olmayan bir erkek ilgi duyulan bir erkek değildir. Öte yandan gerçekten güzel kadınların sosyal değerleri çok yüksektir. Ve onlar erkekten bir talepte bulunduğunda yüksek oranda isteği gerçekleşir. Örnek; banka kuyruğundaki güzel kızın acelem var deyip en ön sıraya ulaşabilmesi…

Kadınların sosyal değerlerin en önemli kaynağı dış görünüşleridir. Tam da bundan dolayı saatler önce kaldıp makyajını yapanlar, bir gün önceden ojelerini sürenler kadınlardır. Bu kadar açıklamadan sonra şimdi ana konumuza dönelim istiyorum.

 

Çekici Bir Erkek Olmanın 7 Yolu:

 

1) Dış görünüş:

Güzel bir gülüşe, fit bir vücuda sahip olmak kadınların tepkilerini olumlu yönden direkt etkiliyor. Spor yapmak ve vücudunu tanımak çok önemli.

 

2) Giyim tarzı:

İnsanlar kıyafetleriyle karşılanır, ilmiyle ağırlanır. İyi bir giyim tarzı için fiziksel özellikleri(boyu, kilosu vs) sana yakın bir ünlüyü takibe alabilirsin.

 

3) Sosyal değer:

Çok basit ifade etmek gerekirse bu, etrafında kadar kız olduğuyla doğru orantılıdır. Çevrende ne kadar güzel kız bulunursa onların sahip olduğu sosyal değer de sana geçecektir. Dışarı çıkıp beraber birşeyler yapabileceğin 5-6 kız arkadaşın olsun, normal arkadaş…

 

4) Beden dili:

İletişimin yüzde 55’ini beden dili oluşturuyor. İyi bir beden diline sahip olmak çekici bir erkek olma yolunda önemli bir ivme kazandıracaktır. Bu konu ile ilgili herhangi bir James Bond filmini izlemeni tavsiye edebilirim. (Özellikle Casino Royale)

 

5) Cesur olmak:

İnsanlar ne der diye düşünerek özgürlüğünü kısıtlamayan, yerinde ve zamanında agresif, direkt ve de cesur olabilen erkek kazanan erkektir. Çekici erkektir. İnsanlar ne der diye düşünerek neler kaybettiğin kendini nelerden alıkoyduğun aklına gelsin. Cesur ol ve unutma başkalarına zarar vermediğin sürece istediğin her şeyi yapmakta özgürsün.

 

6) Alfa olmak:

Bir grubun üyesiysen ve bu grubun lideriysen sosyal değerin katlanır.

 

7) Kültürel birikim:

Giyim tarzı maddesinde şu sözü yazmıştım. Sözün birinci kısma giyim tarzı maddesini ikincisi kısmı ise kültürel birikim maddesini ilgilendiriyor. “…İlmiyle ağırlanır.” Tabiri caizse ağzı laf yapan erkektir aynı zamanda çekici erkek… Bu yüzden burası ile ilgili söyleyebileceğim tek bir şey var. Oku, bol bol oku! Ne bulursan oku! Ayrıca eğlenceli hikayeler, fıkralar öğren! Kesinlikle ve kesinlikle fal bakmayı da öğren!

Eğer çekici bir erkek olmak istiyorsan 7 maddeye de sahip olacaksın diye bir şey yok. Mesela iyi bir beden dilin, iyi bir giyim tarzın ve sosyal değerin varsa, dış görünüş çok önemli değildir.

Çekici erkek olmak konusunda okuyabileceğin bir makale daha var. Bu makaleye de göz atmanı tavsiye ederim:

Karizma Olmanın Yolları