Erkekleri Anlamak Neden Zor?

“Erkekleri anlamak” şu sıralar sana oldukça zor geliyor olabilir. Bu gayet normal bir durum. Çünkü erkekle kadın farklı özelliklere sahip canlılardır. Hem vücut hem de beyin yapısı olarak… Bu farklılıklar erkekleri anlamayı bizim için zorlaştırıyor. Fakat umutsuzluğa kapılmana gerek yok.

Çünkü erkekleri anlamak için yapman gerekenleri bu yazıda ve sitedeki diğer yazılarda detaylı bir şekilde anlatacağım. Tek yapman gereken erkeği etkilemek ve onları anlamak üzerine yazdıklarımı dikkatli bir şekilde okumak.

Erkekleri Anlamak İçin Yapman Gerekenler

Erkekleri anlamak için yapman gereken en önemli şey empati kurmayı öğrenmek. Erkeklerle empati kurabilmeyi öğrendiğin zaman ilişkilerinde yaşadığın olumsuzlukların birçoğundan kurtulacaksın. Çünkü ilişkilerde meydana gelen problemlerin %85 i kadınla erkeğin birbirini anlayamamasından meydana gelir.

Empati Kurmak Erkekleri Anlamak ve Etkilemek İçin Neden Önemlidir?

Empati kurmak kendini karşındakinin yerine koymak anlamına gelir. İlişkilerde kavgaların çıkmasının, bağrış çağrışların yaşanmasının nedeni iki tarafın da birbiriyle empati kuramamasıdır. Sense bundan sonra sevdiğin erkekle empati kurarak diğer kadınların %95 inden farklı olacaksın. Erkekleri etkilemek konusunda diğerlerinden birkaç adım önde olacaksın.

Hoşlandığın erkekle tartışmaya başladığında dur ve derin bir nefes al. Tartışmayı hemen bırak. Sakin ol ve kendini karşındaki erkeğin yerine koy. Şöyle düşün:

“Ben karşımdaki erkeğin yerinde olsaydım bu olay karşısında nasıl hareket ederdim? Nasıl duygular hissederdim?”

“Acaba onun erkeklik gururunu kıracak bir davranışta mı bulundum?”

Erkekleri Anlamak İçin Bu Düşünme Tarzını Benimse!

Bu tarz bir düşünme tarzını benimsediğinde erkekleri anlamak senin için oldukça kolay bir hale gelecek. Erkeklerin bir anda sinirlenmesine neden olan bir şey vardır. Bunu kadınların çoğu bilmez. Erkeklik gururu. Erkek Allah tarafından güçlü olmaya programlanmıştır. Eve erkek bakar. Ailedekilerin can güvenliğini erkek sağlar. Zorluklara erkek göğüs gerir. Bir kavga olacağı zaman erkek girer. Kısacası erkek güçlü olmaya programlanmış bir canlıdır.

Eğer sen onun bu gücünü, otoritesini sarsacak bir davranışta bulunursan erkeğin içindeki savunma mekanizması harekete geçer. Erkeklik gururu harekete geçtiğindeyse aniden sinirlenir ve tehdit altına giren gücünü korumaya çalışır.

Bir olay karşısında erkekle karşı karşıya geldiğinde onunla güç yarıştırmaya kalkma. Bırak güçlü olan o olsun. Sen sakin kal ve rahat davran. Erkekle mücadeleye girme!

Erkekleri Anlamak İçin Kitap Tavsiyesi

Erkekleri anlamak konusunda kendini geliştirmek istiyorsan ilişkilerinde mutluluğu yakalamana yardımcı olacak birkaç kitap tavsiyesinde bulunabilirim. Aşağıdaki kitapları okudukça erkeklerle kurduğun ilişkilerde yaptığın hataların kolayca farkına varabilirsin. Hatalarının farkına varıp, bir daha bu hataları yapmamak seni kurduğun tüm ilişkilerde başarıya taşıyacaktır.

Erkekleri Anlamak İçin Kitap Tavsiyesi 1:  Eski Sevgiliyi Geri  Kazanmak

Erkekleri Anlamak İçin Kitap Tavsiyesi 2: Erkekleri Elde Etme ve Kendine Bağlama Sanatı

Erkekleri Anlamak İçin Kitap Tavsiyesi 3: Kocanın Kalbine Gir Kitabı

Özgüvenini arttırmak istiyorsan Yürüyen Özgüven kitabını incele. Bu kitap sayesinde erkekleri peşinden koşturacak kadar özgüvenli bir kadına dönüşebilirsin.

Son olarak incelemeni istediğim bir kitap daha var. Adı Güzellik İksiri. Bu kitap sayesinde güzelliğin sırlarını keşfedebilirsin.

Benzer Konular: