Erkeklerin Beden Dilini Anlamak İçin 5 Etkili Yöntem

İletişim temel ögelerinden biri olan beden dili günlük hayatta doğru bir iletişim için vazgeçilmez olduğu kadar kadın- erkek ilişkileri için de vazgeçilmez durumdadır.

Beden dili dediğimiz olgu; vücut hareketleri, jest ve mimikler, el-kol hareketleri, yüz ifadeleri ile göz hareketlerinden oluşan sözel olmayan iletişimin temel yapısıdır.

Bu yüzden insan ilişkileri açısından da son derece önemlidir. Özellikle kadınlar için etkilendiği veya hoşlandığı erkeği doğru anlamak sancılı bir dönemi de beraberinde getirir.

Sürekli kafasındaki acabaları veya soru işaretlerini gidermeye çalışan kadın için beden dili adeta kurtarıcı niteliğindedir.

Çoğu zaman erkeklerin bile bilinçsizce yaptığı bu davranışların şifrelerini çözmek eminiz ki pek çok kadının işine yarayacaktır. Erkeklerin beden dilini çözebilmek için öncelikle sezgilerinize, dikkatinize ve gözlem kabiliyetinize güvenmeniz gerekmektedir.

Davranışlarını takibe aldığınız bir erkeğin hangi davranışlarının ne anlama geldiğini ancak bu sayede öğrenebilir, içinizi rahatlatabilirsiniz.

Peki, bu 5 etkili yöntem nedir? Sizler için bunu derledik bile…

 

Erkeklerin Beden Dilinin Şifrelerini Çözmeni Sağlayacak 5 Yöntem:

 

1) Vücut hareketleri

Kuşkusuz vücut hareketleri her insanın bilinçaltını ele verir. Buna hoşlandığınız erkek de dâhil. Hayatınızın erkeğiyle nerede, nasıl ve ne zaman karşılaşacağınız tam bir muamma ama siz yine de tedbiri elden bırakmadan erkeklerin beden dilini şimdiden çözmeye bakın.

Ve o an geldiğinde hayatınızın erkeğiyle tanıştığınızda onun da sizden etkilenip etkilenmediğini ustaca anlayabilirsiniz. Vücut hareketlerine dikkat ettiğiniz takdirde başarılı olmak hiç de uzak bir hedef değildir. Sizi gördüğünde veya sizinleyken sürekli kıyafetlerini düzeltmeye çalışıyorsa bu “size iyi görünmeye çalıştığının” bir kanıtıdır.

Elindeki bir nesneyle oynamaya başlaması da yine aynı anlama gelmektedir. Gözlüğü veya düğmeleriyle oynaması bunlara en iyi örnektir. Bu durum sizden hoşlandığının, ilgilendiğinin bir göstergesidir. Yan yana veya karşılıklı otururken size daha yakın olmaya çalışır, yaklaşmaya çalışır veya size doğru eğilirler.

İstemsiz bir şekilde yapılan bu davranışların tek bir anlamı vardır. O da sizden etkilendiğidir.

 

2) El-kol hareketleri

İlk buluşmada veya sizi gördüğünde heyecandan elini kolunu nereye koyacağını bilemiyorsa oldukça önemli bir ipucunu size göndermiş olabilir.

Sizi yolda yürürken omzunuza veya kolunuza ufak dokunuşlarla yönlendiriyorsa sizi sahiplendiği anlamını çıkarmanız mümkündür.

Bilinçaltının bir dışa vurumu olan bu davranışları hiç de yabana atmamak gerekir.

 

3) Jest ve mimikler

Beden dili açısından önemli olan jest ve mimikler beraberinde pek çok ipucunu da getirir. Özellikle erkekler için yüzüyle oynama çok nadir görülen bir davranış şekli olurken hoşlandıkları kızın önünde bu davranışı yapmaktan kendilerini alıkoyamazlar.

Saçlarıyla, sakalıyla veya bıyığıyla oynayan erkekler karşı cinse senle ilgileniyorum mesajını verirler. Aynı zamanda konuşmaya ara verdiklerinde yüzlerinde oluşturdukları tebessüm ile de bilinçaltını dışa vurdukları söylenebilinir.

 

4) Beden diliyle kıskançlık 

Kıskançlığın muazzam bir sevginin sonucu olduğu herkesçe kabul görmüş bir gerçektir. Boşuna dememişler “seven adam kıskanır” diye =)

Hal böyle olunca sizi kıskandığını susarak da gösterebilir. Eğer karşınızdaki erkek susuyor fakat ellerini ve ayaklarını ritmik olarak sallıyor, eliyle tesbih çeker gibi hareketler yapıyorsa kıskandığının belirtileri olabilir, dikkatli olmakta yarar var.

 

5) Bakışlar

Kuşkusuz size en doğru beden dili mesajını verecek olan şey etkili bakışlardır. Kalbindeki sevginin gözlere yansıması olan anlam dolu bakışlar kadınların dikkatinden kaçmayacak olan ayrıntılardır. Özellikle hoşlandığınız erkeğin size olan bakışları 4 saniyeden fazla sürüyorsa size karşı ilgisi var demektir.

İçiniz rahat olsun =)

Erkeklerin beden dili konusunda daha fazla bilgi edinmek istersen sana bir kitap tavsiyesinde bulunabilirim. Erkeklerin Prensesi kitabını okuyarak bu konuda detaylı bilgiler öğrenebilirsin.

Kitabı incelemek için tıkla.