Aşk Acısı Nasıl Unutulur?

“Aşk Acısı Nasıl Unutulur?” diye internette çözüm yolu aradın ve bir türlü bulamadın öyle değil mi? Bunu nereden mi biliyorum? Bir zamanlar beni de birileri üzdü. Neredeyse intihar etmenin eşiğine geldim. Sen de bu durumdaysan kesinlikle bundan vazgeçmeni sonrasında yazıyı dikkatle okumanı öneriyorum.

Herkes hayatının bazı dönemlerinde aşık olduğu kişiyi elde edemez. Bu da bizi büyük bir çıkmaza doğru sürükler. Hayattan artık keyif almamaya, her şeyden, herkesten kaçmaya başlarız. Benim gibi değerli birinin aşkına nasıl olur da karşılık vermez? diye isyan ederiz.

Şöyle bir gerçek var ki ne kadar isyan edersen et bu senin aşk acısı nasıl unutulur? soruna yanıt bulmanı hiç bir zaman sağlamayacak. Aradığın cevabı bulabilmen için sana 3 önemli yöntemden bahsedeceğim.

3 Yöntemle Aşk Acısı Nasıl Unutulur?

  • Dikkatini Başka Yöne Çevir!

Aşk acısı saplantısı dikkatimizi bizi üzen kişiye odaklamamızdan kaynaklanmaktadır. Düşünsene aşık olduğun ilk zamanı. Sence neden başka birine değil de o özel olduğunu düşündüğün kişiye aşık oldun?

Çünkü tüm dikkatini o özel diye tabir ettiğin kişiye odakladın. Sabah kalktığında, yemek yerken, okula veya işe giderken, çalışırken hatta uyumak üzereyken bile sürekli onu düşündün. Yani zihnini ona odakladın.

Aşkın temelinde de tüm dikkati tek bir kişiye vermek vardır. Senden yapmanı istediğim şey onun üzerine yoğunlaşmış dikkatini zamanla dağıtman. En sonunda da yok etmen. Hayata farklı bir açıdan bakmaya, yeni hobiler edinmeye, yeni insanlarla tanışmaya, kitap okumaya, sanatla, dansla veya sporla ilgilenmeye başlaman.

Emin ol! Hayatında bu tür değişiklikler yaparak dikkatini başka yönlere çevirmek aşk acısı nasıl unutulur? diye yaptığın yakarışları sonlandıracak. Kısacası kendine yapmaktan hoşlanacağın hobiler bul.

  • Ayrılığı Kabullen!

Terk edildiysek, aşık olduğumuz kişiyi elde edemediysek vücudumuzda bazı semptomlar oluşmaya başlar. Depresyon, üzülme korkusu, içeride hissedilen huzursuzluk, keyifsizlik…

Ayrılığın getirdiği bu tarz semptomlardan kurtulabilmek için yapman gereken şey ayrılığı kabullenmek.

Sen kabullendikçe, yukarıda anlattığım gibi dikkatini başka yöne çevirdikçe bu semptomlar zamanla azalacak ve son bulacak. Depresyondan çıkmaya, hayattan keyif almaya, mutlu olmaya başlayacaksın. Ayrılığı kabullenmek büyük bir erdemdir.

Bazı insanlar vardır. Sen de böyleleriyle karşılaşmışsındır. Sevdiğinden ayrıldığını, aşık olduğu kişinin onu sevmediğini bir türlü kabul edemez. Bu tarz insanlardan olma. Çünkü ben hayatım boyunca bu insanların mutlu olduğunu görmedim.

Güzel bir başlangıç yapabilmek için geride kalanlara çizgi çekmen gerekir. Çek çizgini! Yoluna bak! Gözlerin arkada kalırsa, yürürken önünü göremezsin. Kafanı ileriye çevir. Önünde duran güzelliklerin farkına var. Eğer arkandakilere takılı kalırsan seni mutluluğa ulaştıracak kalbi güzel insanları asla göremezsin.

  • Hislerine Kilit Vurma!

Ayrılık veya sevdiğini elde edememenin yaşattığı aşk acısı duygusunu bastırmaya çalışmamalısın. Bastırılan duygular zaman içinde üst üste birikir. Bir gün patlar. Yapman gereken şey içindeki aşk acısı duygusunun boşalmasına izin vermek.

Evde oturup gidenin arkasından ağla demek istemiyorum. Zaten sana odak noktanı aşık olduğun kişinin üzerinden çekmen gerektiğini söylemiştim. Bunu yaparken içindeki acıyı bastırmaya çalışmamalısın. Bir acı yaşanması gerekiyorsa yaşanmalı. İçinde bulunduğun depresyon durumundan yavaşça kurtulmalısın.

  • Kendini Ödüllendir!

Her şeyden önce bu zorlu hayatın içinde yaşadığın, nefes aldığın, ayakta kalabildiğin, hayata tutunabildiğin, en önemlisi her şeye rağmen aşık olabildiğin için kendini sevmeli ve kendini ödüllendirmelisin. Uzun süredir istediğin bir kitap, bir kıyafet varsa hemen bugün onu almaya giderek kendini ödüllendirebilirsin.

Ya da ders çalışmaktan, işe gitmekten aşırı derecede bunaldıysan bir kaç günlüğüne şehir değiştirerek, şehir değiştiremiyorsan en yakın sahil kenarına giderek biraz kendinle baş başa kalabilirsin. Bu da kendine verebileceğin güzel bir ödüldür.

Şunu unutmamalısın ki sen her ne yaparsan yap, ne durumda olursan ol müthiş derecede değerlisin. Kendi değerinin farkına varmanı ve buna göre hareket etmeni istiyorum.

Aşk Acısı Nasıl Unutulur? Konusunda Kitap Tavsiyesi

Şanslı olduğun bir konu daha var ki; aşk acısı nasıl unutulur? konusunda kılavuz bir kitap yazılmış. Şimdiye kadar okuyanlardan çokça olumlu geri dönüş oldu. Çektiğin aşk acısı duygusuna artık bir son vermen gerektiğini sen de çok iyi biliyorsun. Eğer istersen bu konuda yazılmış Aşk Acısından Kurtulmak ve Duygusal Yaraları İyileştirmek kitabına bir göz atabilirsin.

Özgüvenini arttırarak, erkekleri peşinden koşturan bir kadın haline gelmek istersen Yürüyen Özgüven kitabını da inceleyebilirsin.

Son olarak Güzellik İksiri kitabını da incelemeni istiyorum. Bu kitap sana güzelliğin sırlarını verecek. Hoşlandığın kişiyi güzelliğinle kendine bağlayacaksın!

Benzer Konular: