Etkilemenin Yolları | Kendini Beğenmek

“Etkilemenin yolları” kelimelerini Google’da aratarak bu siteyi bulmuş olma ihtimalin oldukça yüksek. İçin şu konuda rahat olsun: Kadın veya erkek olman hiç önemli değil.

Çünkü bu sitede hem kadınları hem de erkekleri etkilemeyi öğretiyorum. İster erkek ol ister kadın, amacımız daha kaliteli ve güzel ilişkiler yaşamanı sağlamak.

Bu yazıyı okumayı bitirdiğinde kadınları etkilemek veya erkekleri baştan çıkarmak için uygulaman gereken en önemli dinamiklerden bir tanesini çok iyi bir şekilde öğrenmiş olacaksın.

Öncelikle kadın-erkek ilişkilerinde özgüven sahibi olmanın ve kendini beğenmenin sana çok büyük avantaj sağlayacağını bilmelisin.

Etkilemenin Yolları Hususunda Özgüven Kazanmak Nasıl Olur?

Etkilemenin yolları konusunda oldukça önemli olan özgüven, bilgi ve  tecrübe sahibi oldukça kazanılır. Karşı cinsle iletişim konusunda ne kadar çok şey öğrenir ne kadar fazla uygulama yaparsan özgüvenin de bunla doğru orantılı olarak sürekli artar. Kendin hakkındaki negatif ve pozitif düşüncelerin de özgüvenini doğrudan etkiliyor. Kendin hakkındaki düşüncelerin her zaman pozitif olmalıdır. Negatif düşüncelerin insanları itici bir etkisi vardır.

Buna sen de çokça şahit olmuşsundur. Kendini kötü, özgüvensiz hissettiğinde etrafındaki insanlar da senden teker teker uzaklaşır. Çünkü duygular bulaşıcıdır. Hiç kimse negatif duyguları üzerine çekmek istemez. Ne demek istediğimi anlıyor musun?

Şimdi de sana kendini beğenmenin öneminden bahsetmek istiyorum.

Bir daha “Sevgilim yok” ya da “İlişkim kötü gidiyor” kelimelerini kullanmaman için sana çok önemli bir sır vereceğim.

Sevgili sahibi olmak veya ilişkini güzel bir şekilde yürütebilmek için önce kendini beğenmelisin.

Etkilemenin Yolları Konusunda Kendini Beğenmek Ne Anlama Gelir?

Burada anlatmak istediğim, egonun çok dışında bir şey. Yani ben sana kendini herkesten üstün gör, konuştuğun erkeği ya da kadını aşağıla demiyorum. Aksine kendini o kadar çok sev, o kadar çok beğen ki ağzından hiçbir negatif sözcük çıkmasın. Kendini beğenen insan pozitif bir enerji yayar. Ağzından negatif hiçbir sözcük duyamazsın. Sen de bu tarz insanlarla çokça karşılaşmışsındır. Şimdi senden geçmişte kendini beğenen, hayata mutlu gözlerle bakan insanlarla aynı ortamda bulunduğun bir ana geri dönmeni istiyorum.

O kişinin ne kadar pozitif bir enerji yaydığını anımsayabiliyor musun? Ağzından en ufak negatif bir söz bile çıkmıyor. Seni güldürüyor, eğlendiriyor aynı zamanda kendi de eğleniyor. Sana karşı oldukça samimi, içten davranıyor. Onun yanında ne kadar rahat olduğunu hissedebiliyor musun?

Tüm bunları gözünde canlandırdığına göre ne demek istediğimi anlayabiliyorsundur.

“Sevgilim yok ya da ilişkim kötü gidiyor!” diye hayata isyanda bulunmak bile aslında kendini beğenmek noktasında eksiklerin olduğunu işaret ediyor. Kendini beğenen, kendi kendine yetebilen birinin kimseye ihtiyacı yoktur. Tabi ki bir sürü arkadaş edinmek, bir sevgiliye sahip olmak isteriz. Bunlar oldukça normal istekler. Ama bunların hiç biri olmasa bile aynaya baktığında “Ben bu adamı ya da kadını seviyorum” diyebiliyorsan kendini beğenmek ve mutlu olmak konusunda ustalaşmışsın demektir.

Karışı cinsi etkilemek, sevgili edinmek ve mutlu olmak için her zaman sahip olman gereken düşünce tarzı nedir?

  • Sen oldukça çekici birisin.
  • Karşı cinsi çok kolay bir şekilde etkileyebiliyorsun.
  • Sen konuştuğunda insanlar dikkatle seni dinliyor, gözlerini senden ayıramıyor.
  • Sen mutlu bir insansın, hiç kimseye ihtiyacın yok.
  • Çok değerlisin çünkü senin bir benzerin daha dünya üzerinde yok.
  • Sen ölürsen geride kalan dünyanın hiç bir anlamı kalmaz.
  • Sen çok eğlencelisin. Çünkü her şeyden önce hayattan tek başına bile keyif almayı biliyorsun.
  • Birisi ters bir söz söylediğinde senin umurunda bile olmaz. Hiç kimse senin canını sıkamaz.
  • Bu dünyadaki en değerli varlık sensin.

Tüm bu pozitif düşünceleri zihninin ve kalbinin derinliklerine kazıdığında hayatında ne kadar büyük değişikliklerin olacağını sen de çok kolay bir şekilde fark edebilirsin. Her güne ayna karşısında kendine bu cümleleri söyleyerek başla. Kendi değerinin farkında ol. Zihnine pozitif düşünceler aşıla. Etkilemenin yolları noktasında başarılı olmak için kendine değer vermek ve pozitif düşünmek çok önemlidir.

Kafandaki düşünceleri bu yönde değiştirip kendi potansiyelinin farkına varmaya başladıkça kadınları etkilemek veya erkekleri baştan çıkarmak, senin için çocuk oyuncağı olacak. İnsanlar senin yanında zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varamayacak. Daha tanışalı 5 dakika olsa bile seni 40 yıllık arkadaşları gibi hissedecekler.

Çünkü kendini beğenmek, kendine değer vermek insana çok sıcak bir hava ve rahatlık katacak. Samimiyet ve rahatlık karşı cins için oldukça baştan çıkarıcıdır.

Tüm bunları dikkatlice okuyup özümsediğine göre Etkilemenin Yolları başlıklı serinin ilk yazısı olan Ego Okşama Taktiği makalesine de bir göz atmanda oldukça fayda görüyorum.

 Etkilemenin Yolları İçin Kitap Tavsiyesi

Vakit buldukça yeni yazılar paylaşacağıma emin olabilirsin. Fakat “Ben karşı cinsi etkilemeyi hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorum.” diyorsan sana kitap tavsiyelerinde bulunabilirim. Bu kitapların içeriği gerçekten doyurucu. İçlerinde faydasını göreceğin çok bilgi var. Ben okuyacağın E-kitapların seni daha hızlı geliştireceğini düşünüyorum. En azından bir göz atmanı tavsiye ederim.

Kadınları Etkilemenin Yolları Konusunda 1. Tavsiyem:        Kızla Tanışma Eğitim Seti

kızla tanışma eğitimi

Erkekleri Etkilemenin Yolları Konusunda:        Erkekleri Elde Etme ve Kendine Bağlama Sanatı

Kadınları Etkilemenin Yolları Konusunda 2. Tavsiyem:        Kadın Avcısı Kitabı

Özgüven Kazanmak İçin: Yürüyen Özgüven

Güzelliğin Sırlarını Keşfetmek İçin: Güzellik İksiri

 

Etkilemenin yolları arasında çok önemli bir yeri olan kendini beğenmek konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Kadınları etkileme ve erkekleri baştan çıkarma konularında kitap tavsiyelerimizi de yaptığımıza göre artık yazımızı sonlandırabiliriz. Yazılarımı okuduğun için teşekkür ederim. Tekrar görüşene kadar kendine iyi bak.

Benzer Konular: