Kadınları Etkilemek İsterken En Sık Yapılan 2 Hata

Bu yazıda kadınları etkileme konusunda erkeklerin en sık yaptığı iki temel hatadan bahsedeceğim. Öncelikle çevremi gözlemlediğimde bir çok erkeğin aşağıdaki ki hatadan birini yaptığını görebiliyorum. Ve bu hatalarının farkına varamıyorlar. Aslında düzeltmesi çok basit ama erkeğin kendiliğinden fark edebilmesi zor hatalar bunlar… Amacı bu hataları fark ettirip, çözüm yollarını seninle paylaşmak…

Yeni tanıştığın ve ilgini çeken kadınların senden uzaklaşmasını istemiyorsan az sonra okuyacaklarını unutma! İşte iki temel hata;

1 – Aşırı İlgi Göstermek

Her şeyin aşırısı zararlıdır. Bu yüzden ilgilendiğimiz kadını takıntı haline getirip ona hak ettiğinden fazla ilgi göstermemiz istemediğimiz sonuçlar doğuracaktır. Çözüm yollarıyla birlikte örnekler vererek aşırı ilgi mevzusunu açmak istiyorum.

  • Devamlı aramak, kız telefonu açmasa bile tekrar tekrar aramak: Eğer yeni tanıştıysanız iki ya da üç günde bir defa iyidir. Eğer kız telefonu açmıyorsa, ben o gün içerisinde bir daha aramamayı veya mesaj atmamayı tercih ederim.
  • Devamlı ondan hoşlandığını söylemek: İlk öpüşme anından önce ciddi bir şekilde ondan hoşlandığımı söylememeyi doğru bulurum. Bununla ilgili eğlenceli bir şekilde sataşırım. Hatta genelde onlardan duymaya alışık olduğumuz bir cümleyle; “Eğlenceli ve tatlı birisin. Seni seviyorum. Ama arkadaş olarak…” Onu arkadaş olarak gördüğümü söylememin bir sakıncası yok. Hatta bu cümle ve türevleri; iyi bir flört unsuru… Ne söylediğime takılma. Çünkü bunu derken hem onunla flört ediyor. Hem de fiziksel temas kuruyorum.
  • Ona çiçek almak: Çiçek almak, zamanı gelince güzeldir. Yeni tanıştığın biri kıza alacağın çiçekle 6 aydır beraber olduğun bir kıza alacağın çiçek aynı tepkileri doğurmayacaktır. Birincisi öyle görünmüyor olsa bile kızın bilinçaltında ters tepecekken diğerinde gayet romantik bir davranış olacaktır.
  • Devamlı onunla zaman geçirmeye, onunla beraber olmaya çalışmak: Erkeği kolay elde edilebilir ve muhtaç gösteren bu ve türevi davranışlardan uzak dur. Kadınlar, erkeğin hayatına dahil olmak isterler. Erkeğin hayatı değil. Hayatını pozitif ve faydalı şeyler doldur. Meşgul biri ol. Yapmacık bir meşguliyetten bahsetmiyorum burda. Şuan için böyle biri değilsen özellikle yeni tanıştığın ve ilgini çeken kızlara karşı kendini kontrol et, kendini frenle eğer onlarla arandaki ilişkiye seviye atlamasını istiyorsan.

Bu örnekler daha da sıralanabilir aslında ama demek istediğimi anladığını varsayıyorum. İlişkinin ilerleyen aşamalarında ilginin dozu tabi ki arttırılmalı hatta arttırılmazsa ilişki bitebilir. Ama yazı genel olarak yeni tanışılan kadınlarla ilgili olduğu için ilgini tutumlu harca kızın üzerinde. Hak ettiği kadar ya da başka bir deyişle nabza göre şerbet…

2 – Hoşlandığın Kadını Mantıkla İkna Etmeye Çalışmak

Erkeklerin kadınlarla ilişkiler konusunda en büyük yanılgılarından biri… Kadınları da erkekler gibi düşünüp hareket etmeye çalışıyor. Oysa bu gerçek değildir. Beyinler farklı, işleyiş biçimleri farklı… Unutma! Kadınlar mantıklarıyla konuşur, duygularıyla hareket ederler.

Bir kadının gerçek anlamda sende hoşlanması için maddesel şeyler yani sahip oldukların ikinci plandadır. (Para avcıları için durum farklı tabi ama ki onlarınki de gerçek anlamda hoşlanma değil zaten)

Kadınlar kendilerine duygusal fırtınalar yaşatabilen erkeklere kapılırlar. Bunu sağlamaya odaklan! Duygu fırtınası konusunu diğer yazılarımda yeterince değinmiştim. Onlara göz atabilirsin.

Yazının sonlarına doğru yaklaşırken senden yapmanı istediğim bir şey var.

Şimdi senden yapmanı istediğim şey şu; eline bir kalem alıp bu yazıdan hareketle fark ettiğin hatalarını kağıda dökmen… 10 dakika ayırman yeterli. İyice düşün ve kendine karşı tamamen dürüst ol. Yazma işlemi bittikten sonra yazdıklarını yüksek sesle oku ve bunları bir daha tekrarlamayacağına dair kendine söz ver. Böylelikle hatalarını çok daha somut bir şekilde görebilecek ve bu hataları bir daha tekrar etmemek için etkili bir adım atmış olacak.

Kadınları etkileme konusunda yeni bilgiler öğrenebileceğin bir kaynak arıyorsan Kızla Tanışma Eğitim Setini okumanı önerebilirim.

Kitabı incelemek için tıklayabilirsin.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, hoşça kal!