Kızlarla Tanışma Korkusunu Nasıl Yenerim?

İlgilendiğiniz kadını gördüğünüzde her zaman utangaç ve sıkılgan mı oluyorsunuz? Ona yaklaşıp konuşmaya başlamak istiyorsunuz, ama ne diyeceğinizi ve ne yapacağınızı bilmeyerek bu soğuk ürpertinin omurganızdan sırtınıza doğru yayılmasını hiçbir şekilde engelleyemiyor musunuz?

Bu yazıda size kadınlara yaklaşma korkunuzun üstesinden gelmeniz için 4 tane inanılmaz kullanışlı ipucu vereceğim.

Yukarıdaki yazdıklarımla kendinizi ilişkilendirebiliyorsanız, bahse girerim başınızı duvarlara vurarak probleminize bir çözüm arıyorsunuzdur.

Bunu yapıyorsanız sizi anlayabilirim, çünkü ilgilendiğiniz kızın yanına gidememek üzücü bir durumdur.

İyi haber, bu sorunla ilgili size bu yazıda bir çare sunacağım.

Kötü haber, konfor bölgenizden ayrılıp gerçekten bir şeyler yapmanız gerekecek.

Kadınlara yaklaşma korkusu!

Sizi tam olarak tanımasam da eminim ki reddedilmekten korkuyorsunuz. Başkaları tarafından kabul edilmemekten korkuyorsunuz.

Bu sizin için geçerliyse, ilişkilerinizde uygulamanız gereken en etkili kuralı açıklıyorum:

Kendin ol ve aklından geçeni söyle; çünkü bu, seni önemseyenlerin umrunda olmaz, umrunda olanlar ise seni önemsemez. Seni önemsemeyen insanlarla da işin olmaz.

Berkecan Duman

Bu sözün ana fikri, diğerlerinin sizin hakkınızdaki fikri önemli değildir. Bu, tuvaletteki bir su damlası kadar önemsizdir, o nedenle diğerlerinin sizin davranışlarınız üzerinde herhangi bir etkiye sahip olmalarına izin vermeyin.

Çoğu erkeğin bu korkunun bir sonucu olarak yaptığı şey, ilgilendiği bir kadın gördüğünde kullanabileceği tavlama sözleri ve teknikleri aramaktır. Üzücü olan ise ezberlediği bazı teknikler için bir yığın para harcadıktan sonra bu tekniklerin diğer erkeklerdeki gibi işe yaramamasıdır.

Ayrıca kızla tanışmaktan korkuyorsanız hiçbir şey işe yaramaz çünkü ne kadar müthiş ve gelişmiş bir teknik kullanırsanız kullanın eğer bir şeyin sizi sırtınızdan tutup o kızla konuşmanıza engel olduğunu hissediyorsanız, ya ona hiç yaklaşamayacaksınız ya da sizi anında reddecektir.

Kadınlara Yaklaşma Korkusunu Yenmek İçin 4 Etkili Taktik:

 

1) Düşünce tarzınızı değiştirin!

Başkalarının görüşünü önemsememe anlayışıyla başlamıştık, ancak yaklaşma korkusundan etkilenen pek çok erkeğin başka bir düşünce tarzı daha vardır.

Bir sebep olmadan bir yabancıya yaklaşamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Belirli amacınız olması gerektiğini aksi halde bu kişinin sizi reddedeceğini mi düşünüyorsunuz?

Kadınlar erkeklerden daha sıcak insanlardır. Sebebi ne olursa olsun onlara yaklaştığınızda, tavlama numaralarından uzak durduğunuz, numaralarını almak için veya bir şeyler içmeye gitmek için çok fazla baskı yapmadığınız sürece onların açısından sorun yoktur.

Bir kadını sizden hoşlanması için zorlayamazsınız!

Kadınlar ilgiyi severler ve onlara yaklaşmak onların çekici olduğuna dair bir kanıttır.

Bunun için neden sizi reddetmek istesinler?

Kadınlara biraz saygınız olsun ama onlara yaklaşırken ‘Bir sebep olmadan bir yabancıya yaklaşamam’ anlayışınızı ‘Kadınlar kendilerine yaklaşılmasını severler, bu yüzden bugün hoş bir adam olacağım ve ona yaklaşarak iyi bir şeyler yapacağım.’ ile değiştirin.

 

2) Göz kontağı kurun!

Erkeklerin çoğu bir kadın gördüklerinde, herhangi bir göz kontağı kurmadan hemen ona yaklaşmaları gerektiğini düşünürler. Sözsüz iletişimin gücünü tümüyle hafife alırlar.

Bu, bir kadında ilgi yaratmanın harika bir yoludur ve herhangi bir şey söylemenize bile gerek yoktur.

Çoğu erkek göz teması kurmak için bile çok utangaçtır. Kadın onlara geri dönüp baktığında hemen yere bakarlar ve kadının onların bakışlarını farketmemiş olduğunu umarlar.

Göz kontağı kurmayı öğrenmeniz gerekir, yani dışarı çıkın ve insanların gözlerinin içine bakın. Bu kontağı sürdürmeye çalışın ama sakin olun ve zorlamayın. Yani göz kırpmak için aralar vermeniz gerek, aksi halde insanlar sizin psikopat olduğunuzu düşünebilirler. Bunu hem kadınlarla hem de erkeklerle deneyebilirsiniz, çünkü bu sadece kendine güveni oluşturmak içindir.

Bir kadın bulduktan sonra göz temasını sürdürmeye çalışın ve bu konuda iyi hisseder hissetmez, gözlerinizle ne istiyorsanız onu anlatmayı öğrenin.

 

3) Yabancılara merhaba deyin!

Yabancılara yaklaşın ve “Merhaba” ya da “Merhaba, nasıl gidiyor?” deyin.

Başlangıçta bundan başka yapmanız gereken bir şey yok.

Bunu yapmanın normal olduğu süpermarketler, banka, bar, restoran gibi yerlerde uygun durumlarda uygulamaya başlayabilirsiniz.

Sadece bir yabancıya ‘Merhaba’ diyerek, yaklaşma konusunun büyük bir mesele olmadığını öğrenmiş olursunuz. Eğer insanların sizin çılgın olduğunuzu düşüneceklerini sanıyorsanız, tersine sizin hoş bir adam olduğunuzu düşünecekler ve kendilerinin neden hiç bir yabancıya merhaba diyemediklerini merak edecekler.

 

4) Yabancılarla iletişim kurun!

İnsanlarla göz teması kurduktan ve onları selamladıktan sonra bir iletişim kurmanın zamanı gelmiştir.

Tanımadığınız bir kadına yaklaştığınızda çoğu durumda kadın biraz sıkılgan (sarhoş ya da süper sosyal değilse) olacaktır, bu nedenle sakin olmanız önemlidir. Bu kısa konuşmanın amacı sadece havayı yumuşatmak ve onu sizinle konuşmakla ilgili olarak rahatlatmaktır.

Eğer ona yaklaşıp ‘Bu hafta seninle bir şeyler içmek istiyorum. Bana telefon numaranı verir misin?’ derseniz onu köşeye sıkıştırmış olursunuz ve kendini savunma ihtiyacı hisseder. Ama ona yaklaşıp sakince başlarsanız szin yanınızda kendini rahat hissedecektir ve numarasını alma konusundaki şansınız artacaktır.

Yabancılarla konuşmaya başlarsanız insanlar sizin kendine güvenen ve bir ucubeden çok daha fazlası olduğunuzu düşünürler.

 

Kadınlara Yaklaşma Korkusu İle İlgili Son Sözlerimiz:

Kadınlara yaklaşırken ne söyleyeceğinizi veya yapacağınızı düşünmemelisiniz, sadece ona yaklaşın ve aklınızda ne varsa onu söyleyin.

Onun güzel bir kıyafeti olduğunu düşünüyorsanız ve neden yeşil olduğunu düşünüyorsanız, gidin ve ona söyleyin.

Yaklaşma korkunuzun üstesinden gelir gelmez, gece ve gündüz ortamlarında nasıl doğal şekilde kadınlara yaklaşılacağını öğrenme sırası gelecek. “Kızla Tanışma Eğitimi” adlı kitapta çok daha fazlasını bulabilir ve kendinizi bu konuda gerçekten geliştirebilirsiniz.